.ráno po voľbách

Autor: Kristián Roman Zimmermann | 27.3.2014 o 8:20 | (upravené 27.3.2014 o 10:07) Karma článku: 19,74 | Prečítané:  2471x

Je nedeľa 30. marca 2014 a Slovensko sa prebúdza. Prebúdza sa nielen do nového dňa, ale aj do novej éry. Nie však takej, akú by potrebovalo, ale takej, ktorá hlboko poznačí niekoľko ďalších generácií. Novým prezidentom sa stal Róbert Fico.

Najhorší scenár sa naplnil. Propaganda zabrala. Anonymné letáky našli svojich adresátov. Tisíckrát opakovaná lož sa pre mnohých stala pravdou. Prezidentom je človek, ktorý počas kampane dosiahol morálne dno. Človek, ktorý predviedol úbohosť najväčšieho kalibru. Gratulujem! Svojím spôsobom ale vyhral čestne, zákonne. Kampaň bola síce historicky najšpinavšia, voľby boli však demokratické. Zvolila si ho väčšina zúčastnených. V skutočnosti ale zastupuje len necelú štvrtinu občanov Slovenska. Zvyšok národa ho síce nepodporil, ale zlyhal. Zlyhal, lebo nedokázal nájsť spoločnú reč. Nedokázal sa zjednotiť. Pravda, protikandidáta volila počtom takmer rovnaká štvrtina obyvateľstva. Akurát o niečo málo menšia. Rozdiel hlasov bol minimálny. A teraz tí, ktorí nechceli voliť „menšie zlo“ a spoliehali sa na to, že to Andrej Kiska vyhrá aj bez ich hlasu, ostávajú v šoku. Akoby nemí a slepí. Pritom stačilo tak málo. Len prižmúriť jedno oko. Prehliadnuť jednu polopravdu, jedno klamstvo. A všetko by bolo inač. Teraz je už neskoro. Smer národa na najbližšie dva roky je nezmeniteľný. Prezident je prezidentom legitímne. Mňa len mrzí, že nie preto, že by ho volila väčšina národa, ale preto, že väčšina ostala pasívna. A výsledok? Prezidentom nie je človek, ktorému chýbalo pár hlasov práve od ľudí, ktorí ho nevolili pre „morálne dôvody“. Iróniou osudu je ním človek, ktorý by bol horším aj v prípade, ak by obvinenia na Andreja Kisku boli sčasti pravdivé. Človek, ktorý nemá absolútne žiadnu morálnu hodnotu. Kandidát, ktorý vyhral podvodom, klamstvom a demagógiou. Teraz nám neostáva nič iné, než veriť, že v najbližších parlamentných voľbách sa bude o hlasy voličov uchádzať aspoň jedna politická strana, ktorej členovia na kandidátke budú všetci bezchybní, dokonalí, čistí, morálne vyspelí atď. V opačnom prípade náš čaká rovnaký osud ako dnes. A to pôjde už o ústavnú väčšinu „červenej armády“, ktorú nezastaví potom vôbec nič. Ja sa len obávam, či sa niekto taký dokonalý ešte na Slovensku nájde? A ak by aj áno, či mu uveríte? PS: Našťastie 30. marca je ešte ako tak ďaleko. Moratórium už beží, ale právo rozhodnúť sa voliť Andreja Kisku máte stále. Preto vás prosím, ak nie pre seba, urobte to pre nás. Pre tú štvrtinu obyvateľstva, ktorá verí v zmenu, ale bez vašej pomoci ju nebude môcť nikdy zažiť. Rozhodnúť tieto voľby môžeš práve ty – volič rozhodnutý nevoliť Róberta Fica, ale pasívny v otázke voľby Andreja Kisku. Tak urob ten krok.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?