Referendum môže homosexuálom pomôcť

Autor: Kristián Roman Zimmermann | 3.2.2015 o 9:03 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1755x

Rozumiem tomu, ak sa človek odmieta zúčastniť parlamentných volieb, komunálnych volieb, prezidentských volieb alebo volieb do Európskeho parlamentu. V týchto voľbách zväčša ide o voľbu menšieho zla, a to je niečo, s čím sa mnoho ľudí nedokáže stotožniť. Preto využívajú svoje právo nezúčastniť sa ich. V tomto prípade je to vyjadrenie ich názoru a dá sa mu rozumieť.

Čomu ale nerozumiem je postoj liberálov a odporcov referenda o rodine, ktorí nabádajú ľudí k neúčasti na referende. Toto je úplne mimo zdravej logiky. Treba si uvedomiť, že referendum nám neponúka len jednu možnosť, resp. viacero zlých možností, tak ako to býva pri vyššie spomenutých voľbách. Práve naopak.

Referendum je najvyššia forma demokracie, nakoľko priamo občania v ňom zaujímajú k určitej otázke jasné „čiernobiele“ stanovisko. ÁNO alebo NIE. Toto treba zdôrazniť. Jednoducho, zúčastniť sa referenda neznamená súhlasiť s jeho zámerom. Všetci jeho odporcovia, homolobisti, homosexuáli, liberáli majú vďaka referendu možnosť vyjadriť svoj názor a presadiť svoje postoje rovnako ako bojovníci za tradičnú rodinu.

Referendum neponúka nikomu výhodu. Nikto nemá lepšiu štartovaciu pozíciu. Z toho dôvodu považujem odporúčania nezúčastniť sa ho za hlúpe. Pre osoby rovnakého pohlavia bojujúce za svoje práva sú tieto odporúčania dokonca viac škodné ako prospešné.

Samozrejme, poznám ten mylný argument, že za základné ľudské práva sa nehlasuje. Pokiaľ ale viem, tak na Slovensku zatiaľ osoby rovnakého pohlavia v otázke manželstva, partnerstva alebo adopcie detí, žiadne práva nemajú. Tak o čom sa to tu hovorí? To je presne to isté, ako keby som ja dnes vyhlásil, že mám právo mať dve manželky, nakoľko obe s tým dobrovoľne súhlasia a následne by som odmietal o tom hlasovať, lebo by som vyhlásil, že o mojom základnom práve, ktoré nemá žiadny právny základ, nehlasujem. To je šialenstvo!

Pozrime sa napríklad na zrušenie otroctva v Amerike. Ako to prebiehalo? Vyhlásilo sa, že sloboda je základné ľudské právo a otroctvo tým bolo zrazu zrušené? Zďaleka nie. O zrušení otroctva sa dlho diskutovalo a HLASOVALO. Opakujem, o zrušení otroctva, t.j. o slobode (o najzákladnejšom ľudskom práve), sa HLASOVALO! Ak by v tom čase Abraham Lincoln zaujal rovnaký postoj ako majú teraz odporcovia referenda, tak je možné, že otroctvo by bolo stále súčasťou západného sveta.

Treba si jednoducho uvedomiť, že ak by bolo referendum platné a väčšia časť občanov by odpovedala na otázky NIE, tak by na Slovensku vznikol priestor uzákoniť manželstvo osôb rovnakého pohlavia a možnosť pre tieto osoby adoptovať si deti. Inak povedané, práva, za ktoré homoloby dlhodobo veľmi nečestne bojuje, si môže teraz cez referendum demokraticky vybojovať.

Tak prečo toľký odpor? Prečo tak jednostranné masírovanie ľudí zo strany médií? Prečo snaha zmariť referendum? Ak za niečo bojujem a dostanem demokratickú príležitosť vybojovať si svoje práva v súlade s ústavou, tak prečo zrazu odmietam bojovať?

Nemám iné vysvetlenie, ako pocit, že tvrdé jadro homoloby sa bojí priamej konfrontácie so zdravo zmýšľajúcou časťou populácie, ktorá je u nás zjavne stále vo väčšine. Ísť do tohto boja demokraticky by bola pre nich facka, a to si nemôžu dovoliť. Miesto toho sa homoloby cez špinavú politiku, platenú z EÚ a Národnú stratégiu rozvoja ľudských práv na Slovensku, snažia domáhať svojich práv, ktorými sú v skutočnosti ich zvrátené slabosti.  

Nechcem, aby som vyznel ako homofób. Osobne nemám problém s registrovanými partnerstvami. Nemám problém, ak je niekto gay. Poznám túto skupinu ľudí, vážim si ich a zamestnal som aj takýchto ľudí. Mám však problém, ak sa vnucujú väčšine názory samozvanej menšiny o tom, čo je normálne a hlavne mám problém, ak sa do toho celého zaťahujú deti. Každý má svoje práva, avšak práva detí sú pre mňa nadradené nad práva LGBT, rovnako ako je život dieťaťa pri katastrofe „cennejší“ ako život dospelého. Deti jednoducho treba chrániť.

Ja vyzývam všetkých. Buď sa referenda zúčastnite a hlasujte podľa svojho svedomia, pokojne aj 3 x NIE alebo ho ignorujte, ale zavrite si konečne ústa a mlčte aj do budúcna. Máte príležitosť hlasovať za svoje práva, či už ako homosexuál, rodič alebo občan. Ak ju nevyužijete ústavným spôsobom, tak nemáte právo si viac nárokovať. V tomto prípade ale niektorým asi neostáva nič iné, ako sa odsťahovať zo stredovekého Slovenka ďalej na západ. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?